 All Product > Resistors > Film Resistors > KOA Speer  (RK73B2BTTD202J)
KOA Speer RK73B2BTTD202J
PartNo:
RK73B2BTTD202J
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 89295
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/4watts 2Kohms 5%
RoHS:Details
Resistance:2 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:200 V