 All Product > Resistors > Film Resistors > KOA Speer  (RK73B2BTTD470J)
KOA Speer RK73B2BTTD470J
PartNo:
RK73B2BTTD470J
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 115838
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/4watts 47ohms 5%
RoHS:Details
Resistance:47 Ohms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:200 V