 All Product > Resistors > Film Resistors > KOA Speer  (RK73H1ETTP3242F)
KOA Speer RK73H1ETTP3242F
PartNo:
RK73H1ETTP3242F
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 78930
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/16watts 32.4Kohms
RoHS:Details
Resistance:32.4 kOhms
Power Rating:63 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V