 All Product > Resistors > Film Resistors > KOA Speer  (RK73H1ETTP5361F)
KOA Speer RK73H1ETTP5361F
PartNo:
RK73H1ETTP5361F
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 80000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/16watts 5.36Kohms
RoHS:Details
Resistance:5.36 kOhms
Power Rating:63 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V