 All Product > Resistors > Film Resistors > KOA Speer  (RK73H1ETTP5602F)
KOA Speer RK73H1ETTP5602F
PartNo:
RK73H1ETTP5602F
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 162717
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 56K OHM 1%
RoHS:Details
Resistance:56 kOhms
Power Rating:63 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V