 All Product > Resistors > Film Resistors > KOA Speer  (RK73H1ETTP7321F)
KOA Speer RK73H1ETTP7321F
PartNo:
RK73H1ETTP7321F
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 89405
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/16watts 7.32Kohms
RoHS:Details
Resistance:7.32 kOhms
Power Rating:63 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V