 All Product > Resistors > Film Resistors > KOA Speer  (RK73H1HTTC49R9F)
KOA Speer RK73H1HTTC49R9F
PartNo:
RK73H1HTTC49R9F
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 170440
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 49.9 OHM 1%
RoHS:Details
Resistance:49.9 Ohms
Power Rating:50 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:25 V