 All Product > Resistors > Film Resistors > KOA Speer  (RK73H1JTTD2702F)
KOA Speer RK73H1JTTD2702F
PartNo:
RK73H1JTTD2702F
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 196234
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/10watts 27Kohms 1%
RoHS:Details
Resistance:27 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V