 All Product > Resistors > Film Resistors > KOA Speer  (RK73H1JTTD2742F)
KOA Speer RK73H1JTTD2742F
PartNo:
RK73H1JTTD2742F
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 87478
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/10watts 27.4Kohms
RoHS:Details
Resistance:27.4 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V