 All Product > Resistors > Film Resistors > KOA Speer  (RK73H1JTTD4993F)
KOA Speer RK73H1JTTD4993F
PartNo:
RK73H1JTTD4993F
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 110058
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/10watt 499Kohms 1%
RoHS:Details
Resistance:499 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V