 All Product > Resistors > Film Resistors > KOA Speer  (RK73H2BTTD4991F)
KOA Speer RK73H2BTTD4991F
PartNo:
RK73H2BTTD4991F
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 97219
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/4watt 4.99Kohms 1%
RoHS:Details
Resistance:4.99 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:200 V