 All Product > Resistors > Film Resistors > Yageo  (RT0603FRE07120KL)
Yageo RT0603FRE07120KL
PartNo:
RT0603FRE07120KL
Manufacturers: Yageo
Qty: 100920
Request Qty:
Description: Thin Film Resistors - SMD 1/10W 120K ohm 1% 50ppm
RoHS:Details
Resistance:120 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:50 PPM / C
Voltage Rating:75 V