 All Product > Resistors > Film Resistors > Yageo  (RT0603FRE07470KL)
Yageo RT0603FRE07470KL
PartNo:
RT0603FRE07470KL
Manufacturers: Yageo
Qty: 102783
Request Qty:
Description: Thin Film Resistors - SMD 1/10W 470K ohm 1% 50ppm
RoHS:Details
Resistance:470 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:50 PPM / C
Voltage Rating:75 V