 All Product > Resistors > Film Resistors > Ohmite  (SM102032005FE)
Ohmite SM102032005FE
PartNo:
SM102032005FE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 701
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - Through Hole 20M ohms 1%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Resistance:20 MOhms
Power Rating:1 W
Tolerance:0.01
Temperature Coefficient:25 PPM / C
Voltage Rating:5 kV