 All Product > Resistors > Film Resistors > Ohmite  (SM104035004FE)
Ohmite SM104035004FE
PartNo:
SM104035004FE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1054
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - Through Hole 5M ohms 1%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Resistance:5 MOhms
Power Rating:1.5 W
Tolerance:0.01
Temperature Coefficient:25 PPM / C
Voltage Rating:10 kV