 All Product > Resistors > Film Resistors > Ohmite  (TCH35P33R0JE)
Ohmite TCH35P33R0JE
PartNo:
TCH35P33R0JE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 739
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - Through Hole 35watt 33ohm 5%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Resistance:33 Ohms
Power Rating:35 W
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:50 PPM / C
Voltage Rating:350 V