 All Product > Resistors > Film Resistors > Ohmite  (TFSD100RJE)
Ohmite TFSD100RJE
PartNo:
TFSD100RJE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 969
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - Through Hole 1watt 100ohm 5% 33 Joules
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:100 Ohms
Power Rating:1 W
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:7 kV