 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Xicon  (270-10K-RC)
Xicon 270-10K-RC
PartNo:
270-10K-RC
Manufacturers: Xicon
Qty: 582865
Request Qty:
Description: Metal Film Resistors - Through Hole 10Kohms 1% 50PPM
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:10 kOhms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:0.01
Temperature Coefficient:50 PPM / C
Voltage Rating:200 V