 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Xicon  (291-330-RC)
Xicon 291-330-RC
PartNo:
291-330-RC
Manufacturers: Xicon
Qty: 121018
Request Qty:
Description: Carbon Film Resistors - Through Hole 330ohms 0.05
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:330 Ohms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Tolerance:0.05
Voltage Rating:250 V