 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (B12J2K5E)
Ohmite B12J2K5E
PartNo:
B12J2K5E
Manufacturers: Ohmite
Qty: 669
Request Qty:
Description: RES 2.5K OHM 12W 5% AXIAL
Product Information:
Minimum Quantity :5000
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:MRS25
Resistance (Ohms):619
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.6W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height:-
Number of Terminations:2
Failure Rate:-
Metal Film
±50ppm/°C
Axial
Axial
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)