 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (MJ1002FE-R52)
Ohmite MJ1002FE-R52
PartNo:
MJ1002FE-R52
Manufacturers: Ohmite
Qty: 4970
Request Qty:
Description: Metal Film Resistors - Through Hole 1/8W 10K Ohm 1% 200 Volt
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:10 kOhms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:0.01
Temperature Coefficient:50 PPM / C
Voltage Rating:200 V