 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (MJ1503FE-R52)
Ohmite MJ1503FE-R52
PartNo:
MJ1503FE-R52
Manufacturers: Ohmite
Qty: 4982
Request Qty:
Description: Metal Film Resistors - Through Hole 1/8W 150K Ohm 1% 200 Volt
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:150 kOhms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:0.01
Temperature Coefficient:50 PPM / C
Voltage Rating:200 V