 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (MOX-1-121005FE)
Ohmite MOX-1-121005FE
PartNo:
MOX-1-121005FE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1020
Request Qty:
Description: RES 10M OHM 2.5W 1% AXIAL
Product Information:
Minimum Quantity :1
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SFR16S
Resistance (Ohms):48.7k
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)