 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (MOX-2-121006FE)
Ohmite MOX-2-121006FE
PartNo:
MOX-2-121006FE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1553
Request Qty:
Description: RES 100M OHM 5W 1% AXIAL
Product Information:
Minimum Quantity :
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:ERDS1
Resistance (Ohms):4.3k
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Carbon Film
Features:-
Temperature Coefficient:-150/ -350ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.091" Dia x 0.250" L (2.30mm x 6.35mm)