 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (MOX-200001006JE)
Ohmite MOX-200001006JE
PartNo:
MOX-200001006JE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 2599
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - Through Hole 1/4watt 100M 5%
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:100 MOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:500 V