 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (MOX-200002006FE)
Ohmite MOX-200002006FE
PartNo:
MOX-200002006FE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1083
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - Through Hole 1/4watt 200M 1%
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:200 MOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Tolerance:0.01
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:500 V