 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (MOX-300001004FE)
Ohmite MOX-300001004FE
PartNo:
MOX-300001004FE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 990
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - Through Hole 1/2watt 1M 1%
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:1 MOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Tolerance:0.01
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:1 kV