 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (MOX-300002506FE)
Ohmite MOX-300002506FE
PartNo:
MOX-300002506FE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 854
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - Through Hole 1/2watt 250M 1%
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:250 MOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Tolerance:0.01
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:1 kV