 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (MOX-400231005FE)
Ohmite MOX-400231005FE
PartNo:
MOX-400231005FE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 886
Request Qty:
Description: RES 10M OHM 3/4W 1% AXIAL
Product Information:
Minimum Quantity :100
Packaging:Bulk
Series:Military, MIL-R-10509/1, RN60
Resistance (Ohms):200
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)