 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (MOX-400231005FE)
Ohmite MOX-400231005FE
PartNo:
MOX-400231005FE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 787
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - Through Hole 10M ohms 1%
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:10 MOhms
Power Rating:750 mW (3/4 W)
Tolerance:0.01
Temperature Coefficient:25 PPM / C
Voltage Rating:2.5 kV