 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (MOX-400231005JE)
Ohmite MOX-400231005JE
PartNo:
MOX-400231005JE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1328
Request Qty:
Description: RES 10M OHM 3/4W 5% AXIAL
Product Information:
Minimum Quantity :5000
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:CFM
Resistance (Ohms):7.5k
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Carbon Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:0/ -400ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)