 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (MOX-400231006FE)
Ohmite MOX-400231006FE
PartNo:
MOX-400231006FE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1702
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - Through Hole 100M ohms 1%
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:100 MOhms
Power Rating:750 mW (3/4 W)
Tolerance:0.01
Temperature Coefficient:50 PPM / C
Voltage Rating:2.5 kV