 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (MOX-400231006JE)
Ohmite MOX-400231006JE
PartNo:
MOX-400231006JE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1089
Request Qty:
Description: RES 100M OHM 3/4W 5% AXIAL
Product Information:
Minimum Quantity :5000
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:MFR
Resistance (Ohms):61.9
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)