 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (MOX-750231006JE)
Ohmite MOX-750231006JE
PartNo:
MOX-750231006JE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 2981
Request Qty:
Description: RES 100M OHM 1W 5% AXIAL
Product Information:
Minimum Quantity :5000
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:PR01
Resistance (Ohms):5.6
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height:-
Number of Terminations:2
Failure Rate:-
Metal Film
Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating
±250ppm/°C
-55°C ~ 155°C
Axial
Axial
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)