 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (MOX200001005FE)
Ohmite MOX200001005FE
PartNo:
MOX200001005FE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 2742
Request Qty:
Description: RES 10M OHM 1/4W 1% AXIAL
Product Information:
Minimum Quantity :1
Packaging:Bulk Alternate Packaging
Series:CFR
Resistance (Ohms):82k
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.167W, 1/6W
Composition:Carbon Film
Features:-
Temperature Coefficient:350ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)