 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (MOX200001006JE)
Ohmite MOX200001006JE
PartNo:
MOX200001006JE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1421
Request Qty:
Description: RES 100M OHM 1/4W 5% AXIAL
Product Information:
Minimum Quantity :1
Packaging:Bulk
Series:20
Resistance (Ohms):18
Tolerance:±5%
Power (Watts):10W
Composition:Wirewound
Features:Flame Retardant Coating
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Operating Temperature:-
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.394" Dia x 1.858" L (10.00mm x 47.20mm)