 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (MOX200001007JE)
Ohmite MOX200001007JE
PartNo:
MOX200001007JE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 3810
Request Qty:
Description: RES 1G OHM 1/4W 5% AXIAL
Product Information:
Minimum Quantity :5000
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:RNF
Resistance (Ohms):20k
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)