 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (OJ2015E-R52)
Ohmite OJ2015E-R52
PartNo:
OJ2015E-R52
Manufacturers: Ohmite
Qty: 2342
Request Qty:
Description: Carbon Film Resistors - Through Hole 200 Ohm 1/8W 5% 200 Volt
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:200 Ohms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:0.05
Voltage Rating:200 V