 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (OJ2435E-R52)
Ohmite OJ2435E-R52
PartNo:
OJ2435E-R52
Manufacturers: Ohmite
Qty: 9180
Request Qty:
Description: Carbon Film Resistors - Through Hole 24K Ohm 1/8W 5% 200 Volt
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:24 kOhms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:0.05
Voltage Rating:200 V