 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (OJ5135E-R52)
Ohmite OJ5135E-R52
PartNo:
OJ5135E-R52
Manufacturers: Ohmite
Qty: 3290
Request Qty:
Description: Carbon Film Resistors - Through Hole 51K Ohm 1/8W 5% 200 Volt
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:51 kOhms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:0.05
Voltage Rating:200 V