 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (OK1135E-R52)
Ohmite OK1135E-R52
PartNo:
OK1135E-R52
Manufacturers: Ohmite
Qty: 4895
Request Qty:
Description: Carbon Film Resistors - Through Hole 11K Ohm 1/4W 5% 250 Volt
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:11 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Tolerance:0.05
Voltage Rating:250 V