 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (OK2245E-R52)
Ohmite OK2245E-R52
PartNo:
OK2245E-R52
Manufacturers: Ohmite
Qty: 12265
Request Qty:
Description: Carbon Film Resistors - Through Hole 220K Ohm 1/4W 5% 250 Volt
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:220 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Tolerance:0.05
Voltage Rating:250 V