 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (OK3325E-R52)
Ohmite OK3325E-R52
PartNo:
OK3325E-R52
Manufacturers: Ohmite
Qty: 46838
Request Qty:
Description: Carbon Film Resistors - Through Hole 3.3K Ohm 1/4W 5% 250 Volt
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:3.3 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Tolerance:0.05
Voltage Rating:250 V