 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (OK4755E-R52)
Ohmite OK4755E-R52
PartNo:
OK4755E-R52
Manufacturers: Ohmite
Qty: 4585
Request Qty:
Description: Carbon Film Resistors - Through Hole 4.7M Ohm 1/4W 5% 250 Volt
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:4.7 MOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Tolerance:0.05
Voltage Rating:250 V