 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (OL2225E-R52)
Ohmite OL2225E-R52
PartNo:
OL2225E-R52
Manufacturers: Ohmite
Qty: 2103
Request Qty:
Description: Carbon Film Resistors - Through Hole 2.2K Ohm 1/2W 5% 350 Volt
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:2.2 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Tolerance:0.05
Voltage Rating:350 V