 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (OL3625E-R52)
Ohmite OL3625E-R52
PartNo:
OL3625E-R52
Manufacturers: Ohmite
Qty: 3948
Request Qty:
Description: Carbon Film Resistors - Through Hole 3.6K Ohm 1/2W 5% 350 Volt
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:3.6 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Tolerance:0.05
Voltage Rating:350 V