 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (OM1555E-R58)
Ohmite OM1555E-R58
PartNo:
OM1555E-R58
Manufacturers: Ohmite
Qty: 4748
Request Qty:
Description: Carbon Film Resistors - Through Hole 1.5M Ohm 1W 5% 500 Volt
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:1.5 MOhms
Power Rating:1 W
Tolerance:0.05
Voltage Rating:500 V