 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (OM5105E-R58)
Ohmite OM5105E-R58
PartNo:
OM5105E-R58
Manufacturers: Ohmite
Qty: 2358
Request Qty:
Description: Carbon Film Resistors - Through Hole 51 Ohm 1W 5% 500 Volt
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:51 Ohms
Power Rating:1 W
Tolerance:0.05
Voltage Rating:500 V