 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (OM8215E-R58)
Ohmite OM8215E-R58
PartNo:
OM8215E-R58
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1995
Request Qty:
Description: Carbon Film Resistors - Through Hole 820 Ohm 1W 5% 500 Volt
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:820 Ohms
Power Rating:1 W
Tolerance:0.05
Voltage Rating:500 V