 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (ON4715E-R65)
Ohmite ON4715E-R65
PartNo:
ON4715E-R65
Manufacturers: Ohmite
Qty: 4114
Request Qty:
Description: Carbon Film Resistors - Through Hole 470 Ohm 2W 5% 500 Volt
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:470 Ohms
Power Rating:2 W
Tolerance:0.05
Voltage Rating:500 V